Delegacja Okręgu Broxtowe odwiedziła Zamek Bobolice

Przedstawiciele angielskiego Okręgu Broxtowe, który jest partnerem Powiatu Myszkowskiego, podczas swojej wizyty w Polsce zagościli na Zamku Bobolice. Delegację przyjął Senator Jarosław W. Lasecki oraz jego brat, Dariusz Lasecki - Radny Powiatu Myszkowskiego.

Współpraca Powiatu Myszkowskiego z Okręgiem Broxtowe rozpoczęła się w roku 2006, kiedy przedstawiciele obu samorządów podpisali oficjalną Umowę o Przyjaźni i Współpracy. Partnerstwo opiera się na wzajemnej promocji obu regionów oraz współpracy w takich dziedzinach jak: kultura, sport, turystyka, edukacja, gospodarka, czy rynek pracy.

Od czasu podpisania umowy, delegacje obu krajów odwiedzały się już kilkakrotnie. Stałym punktem wizyt Anglików jest zwiedzanie Jury Krakowsko – Częstochowskiej, a zwłaszcza położonych na terenie Powiatu Myszkowskiego zamków w Mirowie i Bobolicach. W tym roku zwiedzanie Jury było szczególnie oczekiwane, goście z Broxtowe chcieli bowiem zobaczyć Zamek Bobolice, którego rekonstrukcja zakończyła się we wrześniu.

Odbudowana warownia zrobiła ogromne wrażenie na gościach, którzy już zapowiedzieli swój ponowny przyjazd.