Jarosław W. Lasecki promuje okolice Częstochowy

Na antenę TVP Katowice powraca cykl programów, w których senator Lasecki w towarzystwie redaktor Anny Migalskiej prezentują najbardziej atrakcyjne miejsca północnej części Województwa Śląskiego. W tym roku program „Odkrywamy Jurę” zawita w najciekawsze zakątki okolic Częstochowy i opowie o wielu interesujących historiach związanych z tym regionem.

Oprowadzając widzów po atrakcjach okolicy, senator Lasecki oraz redaktor Migalska opowiedzą m.in. o tym komu pomagał kupić pianino Fryderyk Chopin, którą jurajską gminą opiekują się anioły, a gdzie straszą licha. Wędrując wraz z nimi po częstochowskiej ziemi dowiemy się ponadto, w której parafii proboszczem był Jan Długosz, gdzie żyją pustelnicy, czy w końcu w którym lesie rosną zachwycające różaneczniki.

Pierwsza w tym roku emisja programu „Odkrywamy Jurę” miała miejsce na antenie TVP Katowice 9. czerwca. Kolejne pojawiać się będą przez całe wakacje. Program przedstawi nie tylko najbardziej atrakcyjne miejsca w regionie Częstochowy, ale też związane z tym terenem ciekawe postaci oraz miejscowe tradycje. Pierwszy cykl „Odkrywamy Jurę” emitowany był już w zeszłym roku, kiedy program zaprezentował widzom historie i legendy związane z Zamkiem Bobolice, Zamkiem Mirów oraz łączącą je Grzędą Mirowsko-Bobolicką