Ponowny pogrzeb Prezydenta Kaczorowskiego

Warszawska Świątynia Opatrzności Bożej po raz kolejny stała się miejscem uroczystości pogrzebowych ostatniego Prezydenta RP na uchodźctwie, Ryszarda Kaczorowskiego. Ciało, tragicznie zmarłego z czasie katastrofy smoleńskiej Prezydenta złożono w Panteonie Wielkich Polaków. W odprawionej z tej okazji Mszy świętej uczestniczył Senator Jarosław W. Lasecki.

Mszę pogrzebową za Prezydenta Kaczorowskiego odprawił metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. Wspominając pierwszy pogrzeb Ryszarda Kaczorowskiego w roku 2010 powiedział: Byliśmy wtedy pewni, że otaczamy trumnę ze szczątkami doczesnymi śp. Ryszarda. Okazało się, że po ludzku nasza wiedza była błędna, ale Pan Bóg (..) wiedział, za kogo się modlimy i za kogo mu dziękujemy.

Ponowny pochówek Prezydenta Kaczorowskiego okazał się konieczny po tym gdy okazało się, że jego zwłoki zostały ponad 2 lata wcześniej błędnie zidentyfikowane. Prowadzący nabożeństwo bp Antoni Dydycz przeprosił rodzinę Prezydenta za wszystkie bolesne doświadczenia, a żegnając zmarłego polityka dodał - Twoje życie to testament dla przyszłych pokoleń.

W uroczystości pogrzebowej wzięli udział członkowie rodziny Ryszarda Kaczorowskiego, żona Prezydenta RP Anna Komorowska, szef kancelarii Prezydenta RP Jacek Michałowski, Władysław Bartoszewski, parlamentarzyści oraz liczne delegacje.