Prezydenckie uroczystości 3 Maja

Mszą św. w intencji Ojczyzny w warszawskiej archikatedrze św. Jana Chrzciciela rozpoczęły się obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w których uczestniczył także Senator Jarosław W. Lasecki. Po mszy Senator wziął udział w oficjalnej uroczystości na Placu Zamkowym, a następnie w  Pałacu Prezydenckim.

Niech te majowe święta będą w całej Polsce powodem do radości i dumy, ale i do głębokiej narodowej refleksji - powiedział Prezydent Komorowski podczas swego przemówienia na Placu Zamkowym. Zdaniem Prezydenta, dzieło sprzed 221 lat oprócz dumy jest też okazją do tego, by przejrzeć się nie tylko w lustrze polskiej wielkości, ale i w zwierciadle największych polskich wad i małości.

- Warto, byśmy na skromnych, zwięzłych kartach Konstytucji 3 Maja odnaleźli właściwy język i właściwą miarę do opisywania naszych współczesnych spraw, sporów i problemów - apelował Prezydent odnosząc się do aktualnej sytuacji politycznej w Polsce.

Po zakończeniu uroczystości na Placu Zamkowym, Prezydent wraz zaproszonymi gośćmi, wśród których znalazł się Senator Lasecki, przeszedł do Pałacu Prezydenckiego. Jednym z elementów trzeciomajowych uroczystości było otwarcie przez Prezydenta Komorowskiego, przygotowanej z jego inicjatywy wystawy „Duma Rzeczypospolitej”, a także zwiedzenie wystawy "Pod wspólnym niebem", nad którą Prezydent objął honorowy patronat.