Senator Lasecki odwiedził uczniów w Zrębicach

Czytaniem książek oraz dyskusją na temat pracy polityka zakończyła się piątkowa wizyta Senatora RP Jarosława W. Laseckiego w Zespole Szkół w Zrębicach. Senator spotkał się z uczniami szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Na zakończenie wizyty odczytał podjętą przez Senat RP uchwałę z okazji 200. rocznicy urodzin Zygmunta Krasińskiego.  

W pierwszej kolejności senator spotkał się z najmłodszymi uczniami, z którymi czytał fragmenty książek i zachęcał do samodzielnego sięgania do literatury. Senator podkreślił jednocześnie jak ważną rolę w życiu każdego człowieka odgrywa wykształcenie.

Po lekturze książek nie obyło się bez licznych pytań do niecodziennego gościa. Senator barwnie i z humorem opowiadał o swojej pracy, uczniowie natomiast z zapartym tchem słuchali o życiu i roli polityków. Nie zabrakło także anegdot, zagadek i żartów. Rozmowy z dziećmi są najmilsze, lecz rozmówcy niezwykle wymagający - powiedział senator Lasecki zaskoczony wysokim poziomem pytań.

Następnie senator udał się na spotkanie z młodzieżą gimnazjalną, które przybrało formę debaty. W trakcie spotkania padły pytania m. in. o to co zainspirowało senatora by zająć się polityką? Na czym polega jego praca? Jak wygląda jego dzień pracy? Pouczająca wizyta spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów i z pewnością zapadła w ich pamięci.    

Kończąc odwiedziny w zrębickiej szkole senator Lasecki odczytał uchwałę z okazji 200. rocznicy urodzin Zygmunta Krasińskiego, wspominającej m.in. o pobycie narodowego wieszcza w pobliskim Złotym Potoku. Senator dokonał również pamiątkowego wpisu do księgi szkoły dziękując za ciekawą i emocjonującą dyskusję. Wyraził także nadzieję, iż może ktoś z obecnych uczniów zostanie w przyszłości politykiem. Senator pogratulował nauczycielom efektów w nauczaniu i wychowaniu młodzieży.