Senator na targach przemysłu obronnego

W Kielcach odbył się jubileuszowy Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Impreza, którą zorganizowano już po raz dwudziesty, jak zwykle przyciągnęła rzesze wystawców oraz zwiedzających. W otwarciu tegorocznych targów uczestniczył Prezydent RP Bronisław Komorowski, któremu towarzyszył Senator Jarosław W. Lasecki.

Kielecki Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego to dziś niezwykle popularne i prestiżowe wydarzenie. W ciągu ostatnich dwudziestu lat impreza urosła do najważniejszej tego typu w Europie środkowej oraz trzeciej co do wielkości, militarnej wystawy na całym kontynencie. W tym roku udział w targach zapowiedziało aż 400 wystawców z 27 krajów.

W targach, na których prezentowane jest najnowocześniejsze uzbrojenie i sprzęt wojskowy każdego roku biorą udział oficjalne delegacje oraz honorowi goście z całego świata, w tym m.in. przedstawiciele Europejskiej Agencji Obrony. Od roku 2005 imprezie towarzyszą Narodowe Wystawy przemysłu obronnego. W tym roku swój potencjał obronny i wyposażenie zaprezentowały Włochy.