Spotkanie w Gminie Poczesna

Poznaj swojego Parlamentarzystę – to tytuł spotkania, w którym z Senatorem Jarosławem W. Laseckim uczestniczyli mieszkańcy Gminy Poczesna. Organizatorem wizyty Senatora było Stowarzyszenie w Gminie Poczesna.

Spotkanie, które odbyło się w Remizie OSP w Hucie Starej zgromadziło zarówno mieszkańców gminy, jak i władze samorządowe oraz członków stowarzyszenia. W trakcie wizyty Senator przedstawił swoją opinię na temat demokracji oraz jej znaczenia w życiu społecznym. Jak zauważył, w demokracji decydują nie najlepsze przekonania, najlepsze pomysły, lecz większość. Podjęcie demokratycznej decyzji zawsze związane jest więc z przekonaniem do swego pomysłu co najmniej 50% + 1 osoby.

Senator opowiedział o drodze jaką przeszedł od lat 80. XX wieku do dnia dzisiejszego, o swoich studiach, karierze zawodowej, a także działalności społecznej. W swoim wystąpieniu skupił się również na działalności politycznej, podkreślając, że jako jedyny niezależny senator został dwukrotnie wybrany w swoim okręgu podczas wyborów z 2005 roku.