Wizyta Prezydenta RP w Lublińcu

Senator Jarosław W. Lasecki towarzyszył Prezydentowi RP Bronisławowi Komorowskiemu podczas jego wizyty w Jednostce Wojskowej Komandosów w Lublińcu. Następnie razem z prezydentem wziął udział w otwarciu komendy policji, odwiedził Muzeum Pro Memoria Edith Stein oraz siedzibę zespołu Śląsk w Koszęcinie.

Podczas swojej drugiej już wizyty w jednostce lublinieckich komandosów Prezydent Komorowski spotkał się z rodzinami żołnierzy służących w Afganistanie, zapoznał się z wyposażeniem pięciu jednostek specjalnych stacjonujących w Lublińcu oraz wręczył odznaczenia: Gwiazda Afganistanu, Iraku, Czadu i Konga 23. najbardziej zasłużonym żołnierzom.

Prezydent Komorowski oraz senator Lasecki, który jest członkiem Komisji Obrony Narodowej wzięli również udział w zamkniętej konferencji poświęconej rozwojowi polskich Wojsk Specjalnych oraz sytuacji w Afganistanie. Po zakończeniu wizyty w jednostce komandosów prezydent spotkał się z mieszkańcami Lublińca oraz odwiedził muzeum św. Edyty Stein – patronki Europy związanej z tym miastem. Następnie udał się z wizytą do Koszęcina, gdzie spotkał się z dyrektorem Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk.