Zamek Bobolice na ustach największych partii

Dokonana przez rodzinę Laseckich odbudowa królewskiego Zamku Bobolice na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej została niedawno dostrzeżona przez największe w Polsce partie polityczne. O zamku zrobiło się głośno po konferencji prasowej  SLD.

Przyczyną zainteresowania Zamkiem Bobolice stała się nowa kampania Platformy Obywatelskiej „Polska w budowie”. Jej założeniem jest pokazywać wszystkie inwestycje jakie w ostatnich latach dokonały się w Polsce. Jednym z elementów kampanii jest portal internetowy, na którym przykłady inwestycji może dodawać każdy internauta.

Takim przykładem stała się odbudowa Zamku Bobolice. Mimo, iż wyraźnie widać, że jego opis został zamieszczony przez internautę, fakt ten stał się obiektem krytyki ze strony posła SLD zarzucił PO, że „niczym polityczny Dracula żywi się owocami ciężkiej pracy polskich przedsiębiorców i samorządowców”. Niezbyt trafiony zarzut został wkrótce odparty przez europosła PO Jacka Protasiewicza na zwołanej tego samego dnia konferencji.

Stosowne oświadczenie w całej sprawie wydał także Jarosław Lasecki, w którym powiedział:
Jestem dumny z tego iż po 12 latach rekonstrukcji i walki z urzędniczymi przeciwnościami związanymi z rekonstrukcją, królewski Zamek Bobolice powstał z ruin. W ostatnich 4 latach prace rekonstrukcyjne doznały istotnego przyspieszenia. Bez spokojnych, skierowanych na merytoryczną pracę rządów Platformy Obywatelskiej nie było by to możliwe. Dzisiaj Zamek Bobolice cieszy setki tysięcy turystów i tysiące mieszkańców całego regionu. Nie jest już ruiną, którą ze wstydem trzeba było nazywać naszym „dziedzictwem narodowym”. Jest znów Zamkiem i namacalną pamiątką naszej pięknej, polskiej historii. Zamek Bobolice zbudował król Kazimierz Wielki, który zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną. Dzisiaj Polska zrujnowana staje się odbudowana.
Cieszę się, że mogę brać udział w budowaniu nowoczesnej Polski. Dlatego będę walczyć o mandat senatorski dla Platformy Obywatelskiej.