Ziemia Kłobucka na antenie TVP

Kolejne odcinki programu „Odkrywanie Jury” znów na antenie TVP Katowice. Tym razem, gospodarz cyklu – Jarosław Lasecki oraz redaktor Anna Migalska odkrywają największe atrakcje okolic Kłobucka, którym w sumie poświęcone są trzy odcinki.

Najbliższy odcinek programu „Odkrywanie Jury”, na antenie Telewizji Katowice pojawi się w czwartek 28. lipca. Tym razem poznamy ciekawostki i osobliwości na jakie można natrafić przemierzając okolice Kłobucka. Zobaczymy m.in. gdzie mieści się druga w Diecezji Częstochowskiej kalwaria oraz którym pałacem władał pruski minister, polscy szlachcice oraz rodzina carów Rosji.

Pierwszy, poświęcony Powiatowi Kłobuckiemu odcinek programu, pojawił się na antenie TVP Katowice 14. lipca. Razem z telewizyjną kamerą poznaliśmy wtedy miejsca, z którymi związany był jeden z najbardziej znanych, polskich kronikarzy – Jan Długosz. Dowiedzieliśmy się m.in. w której parafii Długosz był proboszczem, zobaczyli jak wyglądał jego ornat, ale także, w którym zamku na terenie parafii ukrywali się kilka wieków po Długoszu, polscy królowie.

Program „Odkrywanie Jury” prezentuje najbardziej atrakcyjne miejsca okolic Częstochowy, ale także lokalne historie, tradycje i zwyczaje oraz sylwetki ciekawych postaci związanych z tymi terenami. Kolejne programy będą pojawiać się na antenie TVP Katowice przez całe wakacje. Pierwszy cykl „Odkrywamy Jurę” emitowany był już w zeszłym roku, kiedy program zaprezentował widzom historie i legendy związane z Zamkiem Bobolice, Zamkiem Mirów oraz łączącą je Grzędą Mirowsko-Bobolicką